Tedaviler

Learn more about our departments

Tip 2 Diyabet Ameliyatı

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet)

Diyabet iki tip şeklinde görülen ciddi bir hastalıktır. Ancak gerekli önlemler alınıp, yaşam tarzı düzenlenirse diyabet ile yaşam çok daha kolay hale gelir. Şeker hastalığı (tip 2 diyabet) alanında her yıl bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. Yeni gelişmeleri sizler için takip ediyor ve onaylanan tedavi protokollerini bizzat hastalarıma kendim uyguluyorum.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Nedir?

Tip 2 diyabet hastalığında vücutta yeterli düzeyde insülin üretilmez, üretilen insülin hücreler tarafından kullanılamaz. Tedavi planını düzenlerken sadece medikal tedavi yetmez. Medikal tedaviye ek olarak yaşam ve beslenme sekline önem verilmelidir. Diyabet tedavisi komplike bir tedavi olduğu için doktorunuzun size verdiği planı birebir uygulamanız gerekiyor.

Tip 2 Diyabet İle Tip 1 Diyabetin Farkı

Tip 1 diyabet hastalığında vücutta hiç insülin üretimi yoktur. Teşhisi daha çocukluk yıllarında konulur. Kişi insülin ihtiyacını daha çok dışarıdan karşılar. Tip 1 diyabet hastaları ciddi yaşam önlemleri almak ve uygulamak zorundadır.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Zararları

Şeker hastalığının en büyük komplikasyonu uzun yıllar sonra gelişen organ hasarıdıŕ. Gözler, sinirler, böbrekler en çok etkilenen organlar olur. Tip 2 diyabet hastalığında vücutta var olan insülin kullanılmaya çalışılır. Bunun da en önemli nedeni egzersiz yapmaktır. Egzersiz hücrelerin direncini kırarak insülünün kullanılmasını sağlar.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Ameliyatı

Tip 2 diyabet hastalığına kesin çözüm olarak bilinen obezite cerrahisi çok daha yeni uygulanan bir yöntemdir. Ameliyat ile kişinin yaşam kalitesini artırarak, oluşması mümkün organ hasarını önlenmeye çalışmaktadır.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Şartları (Kimlere Yapılır)

Çok daha yeni olan bu yöntemde başarı oranı çok yüksektir. Ancak herkese bu ameliyat yapılmaz. Ameliyatın yapılabilmesi için

  • Kişinin tip 2 diyabet hastası olması gerekir.
  • Vücutta var olan insülin rezervinin tükenmemiş olması gerekir.
  • Pankreasın insülin üretme kapasitesinin olması gerekir.

Erken dönemde fark edilen tip 2 diyabet hastalarına rahatlıkla uygulanır. Ameliyat ile var olan insülin hücreler tarafından kullanılır hale gelecektir.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Riskleri

Şeker hastalığı önlem alınmadığı zaman ciddi sonuçları olan bir hastalıktır. Kontrol altına alınmayan kan şekeri yüksekliği sonucunda organ hasarı görülür. Açılan yaralar bir türlü iyileşmez ve enfeksiyonlara neden olur. Göz görme yetisini kaybeder. Damar ve sinir hasarı oldukça yaygın görülür. Ameliyat ile kan şekeri yüksekliği yok edilir ve insülin hücreler tarafından kullanılır hale gelir.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Ameliyatı Sonrası Beslenme

Ameliyat sonrası artık iyileştim bir daha olmaz diye düşünmeyin. Sağlıklı bir yaşam ve egzersiz diyabet hastaları için olmazsa olmazlardır. Egzersiz kas hücrelerinin metabolik gücünü arttırdığı için insülin direncini kıran en önemli noktadır. Beslenmenize her zaman dikkat etmek ve spor yapmak zorundasınız.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Fiyatları

Ameliyat özel bir ameliyat olduğu için henüz SGK kapsamında olmayan bir ameliyattır. Öncelikle kişinin ameliyata uygun olup olmadığı bilinmeli ve gerekli tetkikler yapılmalıdır. Fiyat bilgisi için bizi arayın.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur pellentesque neque eget diam posuere porta. Quisque ut nulla at nunc vehicula lacinia. Proin adipiscing porta tellus, ut feugiat nibh adipiscing sit amet. In eu justo a felis faucibus ornare vel id metus. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; In eu libero ligula. Fusce eget metus lorem, ac viverra leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur pellentesque neque eget diam posuere porta. Quisque ut nulla at nunc vehicula lacinia.

  1. Lorem ipsum consectetur adipi;
  2. Integer molestie facilisis in pre;
  3. Faucibus porta la;

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur eget leo at velit imperdiet varius. In eu ipsum vitae velit congue iaculis vitae at risus. Nullam tortor nunc, bibendum vitae semper a, volutpat eget massa. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer fringilla, orci sit amet posuere auctor, orci eros pellentesque odio, nec pellentesque erat ligula nec massa. Aenean consequat lorem ut felis ullamcorper posuere gravida tellus faucibus. Maecenas dolor elit, pulvinar eu vehicula eu, consequat et lacus. Duis et purus ipsum. In auctor mattis ipsum id molestie. Donec risus nulla, fringilla a rhoncus vitae, semper a massa. Vivamus ullamcorper, enim sit amet consequat laoreet, tortor tortor dictum urna, ut egestas urna ipsum nec libero. Nulla justo leo, molestie vel tempor nec, egestas at massa. Aenean pulvinar, felis porttitor iaculis pulvinar, odio orci sodales odio, ac pulvinar felis quam sit.